اوزون تراپی

اوزون درمانی یا اوزون تراپی یک روش جدید در درمان زخم است که میتواند کمک قابل توجه ای در درمان انواع زخمها داشته باشد.

گاز ازن یا اوزون نوعی اکسیژن است. این گاز بی رنگ از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است. در اتمسفر فوقانی، لایه ای از گاز ازن زمین را از اشعه ماورا بنفش خورشید محافظت میکند. سالهاست که افراد اوزون درمانی را در زمینه های پزشکی انجام میدهند و نتایج چشمگیری در این زمینه ثبت شده است.

اوزون تراپی یا اوزون درمانی چیست؟

اوزون درمانی به اقدامات پزشکی که از گاز ازن استفاده می کنند اطلاق میشود. گاز اوزون در صورت استنشاق فرد مضر است و منجر به تحریک ریه و گلو ، سرفه و بدتر شدن علائم آسم میشود. قرار گرفتن در معرض زیاد میتواند منجر به آسیب ریه شود و کشنده باشد. بنابراین جهت استفاده از این گاز برای مصارف پزشکی حتما باید از دستگاههای استانداردی استفاده شود که این گاز را در غلظتهای ایمن تولید کند. در صورت استفاده از دستگاههای اوزون پزشکی میتوانید مطمئن باشید که با غلظتهای خطرناک مواجه نخواهید داشت.

با این حال ، برخی از محققان بر این باورند که اوزون اثرات درمانی در زمینه های پزشکی دارد. به عنوان مثال، در یک بررسی در سال ۲۰۱۱ از یک منبع معتبر گزارش شده است که از اوزون درمانی در موارد زیر استفاده کرده است:

  • معالجه آرتروز
  • مبارزه با بیماری های ویروسی ، مانند HIV و SARS
  • ضد عفونی کننده زخمها
  • فعال کردن سیستم ایمنی بدن
  • درمان بیماری ایسکمیک قلب
  • درمان دژنراسیون ماکولا
  • درمان سرطان

محققان در حال حاضر در حال بررسی اثرات اوزون تراپی بر روی بدن انسان هستند تا مزایای بالقوه درمانی اوزون را شناسایی کنند.

برخی تحقیقات نشان میدهد که ازن درمانی میتواند با تعدیل پاسخ سیستم ایمنی بدن و معکوس کردن کمبود اکسیژن در بدن، با بیماری از جمله سرطان مقابله کند.

آیا اوزون درمانی بی خطر است؟

برخی از تحقیقات منابع معتبر گزارش داده اند که اثرات مفید اوزون تراپی سازگار و بی خطر است به شرطی که اوزون در غلظتهای ایمن استفاده شود. برای دستیابی به این غلظتها حتما باید از دستگاههای استاندارد پزشکی تولید ازون استفاده نمود.

ازن به طور طبیعی یک گاز است. برای استفاده از آن به عنوان دارو ، افراد آن را به پوست میزنند ، از آب ازن استفاده میكنند ، گاز را به بدن می ریزند و یا از یك سونا اوزون استفاده میكنند، و یا یك قسمت بدن كیسه میشود و در معرض گاز ازن قرار میگیرد.

از آنجا که ازن مجاری تنفسی را تحریک میکند ، مهم است که افراد اطمینان حاصل کنند که هرگز گاز را استنشاق نمیکنند.

امروزه دستگاههای هیدروتراپی مجهز به ژنراتورهای تولید ازون پزشکی هستند و با ترکیب این دو تکنولوژی امکان درمان بسیاری از زخمهای درمان ناپذیر و عفونی فراهم آمده است.شرکت بردیا طب آریا با کارشناسان مجرب به شما در درمان انواع زخم میتوانند کمک کنند برای کسب اطالاعات بیشتر در مورد اوزون درمانی با ما تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *